Apie Veiklą

Mūsų veikla – žiniomis pagrįsta efektyvi erelių ir kitų plėšriųjų paukščių, juodųjų gandrų bei pelėdų apsauga.

Priemonės

01.

Stebime

Metodiškai vykdomos stebėsenos metu, surenkame išsamias žinias apie paukščių populiacijų būklę, apsaugos spragas ir grėsmes.

02.

Saugome

Prisidedame prie praktinės apsaugos saugomose teritorijose ir už jų ribų. Konsultuojame valstybines institucijas formuojant apsaugos teritorijas.

03.

Bendraujame

Surinktomis žiniomis dalinamės su suinteresuotais žmonėmis ir institucijomis, plečiame žinias apie erelių gyvenseną ir saugojimo būdus.

Ką mes darome?

01.

Būklės stebėsena

Aptiktos lizdavietės yra registruojamos Miškų kadastro duomenų bazėje ir Saugomų rūšių informacinėje sistemoje. Tokias lizdavietes periodiškai lankome ir tikriname; vertiname ar nėra pažeidimų vykdant ūkinę veiklą artimoje jų aplinkoje, ar nepablogėjo pačių lizdaviečių būklė dėl gamtinių procesų. Įvykus neigiamiems pokyčiams lizdavietėse ar jų aplinkoje, netoliese ieškome naujų lizdaviečių arba jas atkuriame įrengdami dirbtinius lizdus.

02.

Lizdaviečių apsauga

Dalyvaujame erelių ir jų lizdaviečių apsaugos organizavimo procese. Siekdami efektyvios tokių teritorijų apsaugos, dalyvaujame kuriant naujas metodikas; aktualizuojame ir kartu keičiame nuostatus bei galiojančius teisės aktus, veikiančius ne paukščių išsaugojimo naudai.

03.

Lizdaviečių atkūrimas

Kadangi ereliai tuose pačiuose lizduose įsikuria daugeliui metų iš eilės, jie dažnai būna dideli ir sunkūs. Medžių šakos, laikančios tokius lizdus, turi būti tvirtos ir storos, kad išlaikytų lizdo svorį. Blogos būklės lizdavietėse, kai šakos yra per plonos ar lizdas išretėjęs ir nehorizontalaus pagrindo, vykdome atkūrimo darbus sutvirtindami natūralų lizdą dirbtine platforma arba įrengdami dirbtinį lizdą šalia augančiame medyje, jei natūralaus lizdo medis nulūžta.

04.

Komunikacija

Mes nuolatos skleidžiame informaciją apie erelių biologiją ir elgseną, mūsų vykdomas saugos priemones bei jų rezultatus. Norime parodyti visuomenei, kodėl yra svarbu saugoti šiuos paukščius, kokios grėsmės jiems kyla dėl žmogaus veiklos ir kaip galime jiems padėti. Nuolatos informuojame atsakingas tarnybas apie lizdaviečių padėtį, bendraujame su miškininkais, gamtosaugos specialistais, organizuojame mokymus ir diskusijas, taip gerindami svarbiausių suinteresuotų grupių žinias apie šiuos paukščius, jų išsaugojimo svarbą ir būdus.

“Padėkime ereliams” veiklos rezultatai skaičiais

0
Surastos ir perduotos apsaugai lizdavietės
0
Sužieduoti paukščiai
0
Patikrintos lizdavietės
0
Atnaujintos lizdavietės

Mūsų komanda

Ilgus metus nuosekliai dirbantys žmonės, susibūrę savarankiškai veikiančioje organizacijoje VšĮ “Gamtosaugos projektų vystymo fondas”.
dr. Rimgaudas Treinys
dr. Rimgaudas Treinys
Plėšriuosius paukščius tiriu nuo 1998-tųjų, į Fondo veiklą įsitraukiau nuo 2005-ųjų.
Saulius Rumbutis
Saulius Rumbutis
Paukščiais domiuosi nuo 1976 m. Fondo narys nuo pat jo įsteigimo 2003 m.
Deivis Dementavičius
Deivis Dementavičius
Paukščiais rimčiau domėtis ir juos žieduoti pradėjau nuo 1989 m. Fondo narys nuo pat jo įsteigimo 2003 m.
Saulis Skuja
Saulis Skuja
Plėšriuosius paukščius tiriu nuo 1991 m., pelėdas - nuo 2001 m. Visada palaikiau Fondo vykdomą veiklą. Fondo narys nuo 2011 m., nuo 2012 m. - direktorius.

Warning: preg_match(): Compilation failed: invalid range in character class at offset 12 in /home/jurinisere/domains/padekime-ereliams.lt/public_html/wp-content/plugins/js_composer/include/classes/shortcodes/vc-basic-grid.php on line 184