Minėdami Lietuvos šimtmetį įrengėme lizdą žuvininkui

Šiandien prabėgo lygiai mėnuo nuo tos dienos, kai paskelbėme pagalbos Labanoro žuvininkui prašymą. Per šį mėnesį Jūsų gerumo ir mūsų pastangų dėka iškritusio žuvininko lizdo vietoje jau yra įrengta nauja tvirta konstrukcija su dirbtinio lizdo platforma. Pilnai lizdo viršaus šakomis nekrovėme, palikome jį užbaigti pavasarį sugrįšiantiems žuvininkams.

Vos prieš mėnesį buvo aptiktas pilnai išbyrėjęs šių paukščių lizdas ir vertinant pagal buvusią jo vietą, tapo aišku, kad žuvininkai naujo lizdo šiame medyje nebesukraus. Ir štai, po mėnesio tame pačiame medyje jau puikuojasi įrengtas lizdas, kurio nebūtų, jei ne Jūsų parama! Dėkojame visiems, prisidėjusiems ir lėšomis ir informacijos skleidimu.

Šį lizdą simboliškai kėlėme vasario 16-ąją, kai visa Lietuva šventė nepriklausomybės šimtmetį. Lizdą įrenginėjome pelkės vidury, atokioje, tik pėsčiomis pasiekiamoje vietoje, iki kurios reikėjo važiuoti sunkiai pravažiuojamais žiemos keliais. Darėme kiek kitokią konstrukciją, tad nežinojome, ar suspėsime iki tamsos užbaigti darbus, ar pavyks įgyvendinti visus sumanymus, ar sėkmingai nusigabensime priemones, ar užteks jėgų ir rankų…

Sumanymas pavyko! Dar liko šiek tiek smulkių kosmetinių darbų, kuriuos atliksime iki sugrįžtant paukščiams.

Šis lizdas – ne paskutinis. Prisidėkite prie mūsų veiklos ir kartu mes įrengsime dar daugiau lizdų retiems paukščiams. Ačiū!

 

Šimtmečio lizdas, iškeltas vasario 16-ąją trumpam pasipuošė trispalve

Štai taip pelkės pakraštyje įrengtas lizdas atrodo iš toliau

Sunkus žiemos kelias iki pelkės

Visas reikalingas medžiagas ir įrangą atsivežėme kiek galėdami arčiau

Kai miško kelias baigiasi, toliau iki lizdo įrengimo vietos einame pėsti

Čia jau antrasis mūsų reisas per apsnigtą pelkę – ir viską baigiame atsinešti

Dirbtinio lizdo visą konstrukciją iš pradžių sumontuojame ant žemės…

… o vėliau ją keliame ir tvirtiname prie pasirinkto medžio

Nuotraukos iš Padėkime ereliams archyvo