Naujametinės naujienos iš paukščių – Lietuvos ambasadorių

Metų pabaigai – geros ilgai lauktos žinios iš dar vieno visų mūsų erelio – Lietuvos ambasadoriaus. Per Kalėdas ryšį trumpam pasigavo vyriausiasis ambasadorius, hibridinis erelis rėksnys Manolo. Tai – jau ketvirtoji šio paukščio migracija į šiltuosius kraštus, jis skrenda vakariniu keliu, tačiau jau porą mėnesių neturėjome iš jo žinių (kai įskrido į dykumas Maroke). Kadangi ryšys nekoks, erelis nespėjo perduoti visų duomenų, tačiau pagal tai, per kur jis pasijungė prie telefoninių tinklų, sužinojome, kad jis yra Senegale – savo įprastoje žiemavietėje.

Šiųmečiai hibridiniai ereliai ­­Žalgiris ir trečiasis brolis abu šiuo metu sukasi tarp Kenijos – Tanzanijos, o mažieji ereliai rėksniai Kaunas ir Metida “spalvina” Zimbabvės žemėlapį. Tad vienintelis prapuolęs be žinios dabar yra antrametis hibridinis erelis Nemunas, tikėkimės, kad jam viskas gerai, tiesiog žiemoja ten, kur visai nėra ryšio.

 

Manolo žiemoti į Afriką skrenda vakariniu keliu, čia jo 2017-2018 m. migracija (atgal skrydis nebuvo toks tiesus, tiesiog siųstuvo atmintis buvo perpildyta ir nefiksavo taškų). Kaip ką tik sužinojome, jis ir dabar žiemoja savo jau įprastinėje vietoje Senegale.

 

Šiųmečiai hibridiniai ereliai ­­Žalgiris ir trečiasis brolis iš Nemuno Deltos sukasi tarp Kenijos ir Tanzanijos (paskutinėmis dienomis abu perskrido į Keniją).

 

Mažųjų erelių rėksnių pora Kaunas (žalia) ir Metida (raudona) “spalvina” Zimbabvės žemėlapį. Nors Lietuvoje jie – pora, tačiau žemėlapyje aiškiai matyti, kad jų žiemojimo vietos persidengia tik iš dalies. Kaip ir pernai, Metida juda plačiau ir intensyviau nei Kaunas.

Nuotrauka ir žemėlapiai iš Padėkime ereliams archyvo